Розуміння про кібербезпеку є дуже важливим, оскільки різні організації збирають, зберігають колосальний обсяг інформації на різних пристроях. Більшість інформації є конфіденційною інформацією різного характеру, для яких несанкціоноване використання може мати негативні, незворотні наслідки.
Організації передають конфіденційні дані про мережі та інші пристрої під час ведення бізнесу. Кібербезпека в Україні — створення всіх умов для захисту інформації та систем, що використовуються для її обробки чи зберігання. У міру зростання обсягу та складності кібератак компанії та організації, особливо ті, яким доручено захищати інформацію, що стосується національної безпеки, медичні чи фінансові документи, повинні вжити заходів для захисту своєї конфіденційної ділової та кадрової інформації.
До найпоширеніших типів кіберзагроз належать:
- Злом;
- Соціальна інженерія;
- Атаки на фізичну безпеку;
- Віруси та шкідливе ПЗ;
- Атаки програм-вимагачів.
Для ефективної кібербезпеки організація має координувати свої зусилля у всій своїй інформаційній системі, рекомендують спеціалісти IT Solutions. Елементи кібербезпеки охоплюють таке:
- Мережна безпека: процес захисту мережі від небажаних користувачів, атак та вторгнень.
- Безпека додатків. Програми вимагають постійних оновлень та тестування, щоб забезпечити їх захист від атак.
- Безпека кінцевих точок: віддалений доступ є необхідною частиною бізнесу, але може бути слабким місцем для даних. Безпека кінцевих точок — це процес захисту віддаленого доступу до мережі компанії.
- Безпека даних. Всередині мереж та програм знаходяться дані. Захист інформації про компанію та клієнтів — це окремий рівень безпеки.
Таким чином, якщо напади не передбачаються і на виклики не реагують створюючи запобіжні заходи, тоді фінансові та нефінансові збитки можуть бути особливо болючими. Незалежно від того, чи працює у вашій компанії ряд кваліфікованих фахівців з кібербезпеки, чи ви залучаєте до роботи спеціалізовані групи з виявлення загроз та реагування на них, які забезпечують постійний моніторинг вашої ІТ інфраструктури, дуже важливо розуміти, як може виглядати потенційна атака.